مقالات آموزشی

فیلتر گازوئیل چیست؟

fuel filter فیلتر گازوینل

فیلتر گازوئیل چیست؟

فیلتر گازوئیل چیست؟ تمام موتورها برای کارکردن به میزان دقیق اندازه گیری شده سوخت نیاز دارند. سوخت گازوئیل هم مانند سایر سوخت ها به فیلتر نیاز دارد. زیرا هر گونه آلودگی موجود در سوخت می تواند مانع جریان سوخت رسانی شود. همچنین می تواند باعث مشکلات در کارکرد موتور شود. آلاینده ها بر اثر پوسیدگی محفظه باک و یا حتی کثیف بودن شلنگ هایی که سوخت را انتقال می دهند، ایجاد می شوند. همانطور که گفته شد، عملکرد موتور با وجود این آلاینده ها تحت تاثیر قرار می گیرد و موجب کاهش کارکرد دستگاه می شود. بنابراین ما به فیلتری نیاز داریم که بتواند به خوبی سوخت را از آلاینده ها جدا کند.

 

فیلترگازوئیل چیست؟

 

 

فیلتر های گازوئیل را می توان به چند دسته جدا نمود. برای نمونه در عکس زیر عکس فیلتر هایی را مشاهده می نمایید که برخی فیلتر ها دارای محفظه فلزی هستند. ( دو فیلتر سمت چپ تصویر ) در این فیلتر ها شما قادر به دیدن متریال داخل آن نیستید. به این نوع فیلتر ها به اصطلاح فیلتر های پیچی می گوییم. نوع دیگری نیز وجود دارد که فاقد این محفظه فلزی هستند که به این نوع فیلتر ها ، المنتی گفته می شود.(هر دو فیلتر سمت راست عکس، فیلترهای المنتی هستند.)

شاید برای شما جالب باشد و بخواهید بدانید درون فیلتر های فلزی به چه شکلی است! فیلتر های پیچی درون محفظه شان، فیلتری مشابه فیلتر المنتی وجود دارد. در ساختار هر دو نوع فیلتر های پیچی و المنتی از کارتریج های سلولزی جهت فیلتراسیون استفاده می شود.

خرید انلین فیلتر گازوئیل

 

سیستم های تزریق موتورهای مدرن تحمل فوق العاده حساسی دارند . بنابراین به راحتی مسدود می شوند. در نتیجه هر گونه آلودگی بسیار هزینه بر است.(لینک مشاهده فیلتر گازوئیل های سایت فیلتر شکری)

در موتورهای قدیمی، به ویژه موتورهایی که کاربراتور دارند. از نظر سوخت سوختگی کمتری دارند، زیرا دهانه جت بسیار بزرگتر از نازل تزریق سوخت است. اما اگر فیلتر سوخت شما مسدود باشد، باز هم با مشکل روبرو خواهید شد. در یک ماشین کاربراتور، یک فیلتر مسدود معمولاً پس از چند بار مسافرت در آزادراه خود را به شکل از دست دادن نیرو نشان می دهد.

 

درباره فیلتر گازوئیل چه میدانید؟

همچنین مسئله بعدی آب موجود در سوخت گازوئیل موتورها است. گازوئیل روی آب شناور است و با آن مخلوط نمی شود، بنابراین فیلترهای سوخت بسیاری ازخودروهای دیزلی دارای یک شیر تخلیه در پایین محفظه هستند که اجازه می دهد آب تخلیه شود. این گروه از فیلتر ها، فیلتر آبگیر گازوئیل هستند. سوخت از طریق یک فیلتر کاغذی (اغلب از یک کاغذ مخصوص تشکیل می شود) منتقل می شود. هرگونه آلودگی را به خود جذب می کند.

فیلتر های آبگیر گازوئیل علاوه بر فیلتر کردن ذرات و آلودگی ها، قطرات آب را نیز از سوخت جدا می کنند. در طراحی این دسته از فیلتر ها علاوه بر کارتریج سلولزی، از کارتریج مصنوعی هم استفاده می شود.

(لینک مطالب خواندنی درباره فیلتر گازوئیل از سایت مان فیلتر زبان اصلی)

بعضی از فیلترها ظروف پلاستیکی یا فلزی ساده ای هستند. دارای دو اتصال خط سوخت در اطراف یک محیط فیلتراسیون هستند. اینها قرار نیست که سرویس شوند، در عوض شما به سادگی کل واحد را تعویض می کنید.

نوع دیگر از نوع کارتریجی است. ای نوع دارای یک فیلتر قابل تعویض است که درون یک ظرف فلزی قابل باز شدن است. درب ظرف برداشته می شود و عنصر فیلتر برای یک مورد جدید عوض می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *