فیلتر ژنراتور

فیلتر ژنراتور

فیلتر ژنراتور

فیلتر دیزل ژنراتور یکی از قطعات بسیار پر کاربرد در دیزل ژنراتور است . فروشگاه فیلتر شکری ارائه کننده انواع فیلتر دیزل ژنراتور اصل و اورجینال در تهران و شهرستان میباشد .

فیلتر دیزل ژنراتور با برندهای گوناگونی از جمله:  ولوو ، کامینز ، پرکینز ، لوول ، کاترپیلار ، موتورسازان تبریز ، دویتس ، MWM، بنز و …در بازار موجود می باشد.

مجموعه فیلترهای ژنراتور شامل سه بخش میباشد :

1 – فیلترهوا

2 – فیلتر روغن

3 – فیلتر سوخت ( فیلتر گازوئیل )

فیلترهای ژنراتور

فیلتر هوای

این فیلتر در مسیر ورودی اصلی هوا قرار گرفته و مانع عبور گردوغبار و ذرات شن و ماسه به موتور میشود..

این نوع فیلتر هوای مکش شده موتور را تمیز می کند و حتی صدای موتور را کاهش می دهد

 

فیلتر روغن

بخش بزرگی از رسوبات داخل موتور مثل رسوبات پشت سوپاپ و … به سیستم روغنکاری وارد می شوند. بنابراین می بایست روغن داخل کارتر قبل از ورود مجدد به مدار روغن کاری از فیلتر روغن دیزل ژنراتور عبور کرده و ذرات معلق آن گرفته شود تا آسیبی به قطعات موتور نرساند.

 

فیلتر سوخت

سوخت موتورهای دیزل قطعا باید از فیلتر بگذرد. سوخت ها ( گازوئیل ) معمولا ناخالصی دارند و بعضی قطعات پمپ های انژکتور چنان دقیق ساخته شده اند که ذرات بسیار ریز هم میتواند به آن  آسیب برساند. تحقیقات نشان می دهد که حتی وجود ۵گرم ذرات ساینده می تواند به پمپ سوخت پاش و سوزن انژکتور صدمه جدی وارد کند.

فیلتر سپراتور

فیلتر سپراتور

فیلتر سپراتور

فیلتر سپراتور به فیلترهایی گفته میشود که هوا را از روغن داخل  کمپرسور جدا میسازد. این فیلتر جزو یکی از اصلی ترین و مهمترین بخش کمپرسور باد میباشد.این نوع فیلتر ها برای فشار هوای موجود در کمپرسور و حجم هوا دهی کمپرسور مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین دارای کاغد مخصوصی میباشد.این نوع فیلترها ساعت مصرف مشخصی دارند و در زمان مشخص شده باید تعویض شوند.

فیلتر هوا

فیلتر هوا

فیلتر هوا

فیلتر هوا به فیلترهایی گفته میشود که در ورود گرد غبار و خاک  به داخل خودرو جلوگیری میکند.

این نوع فیلترها دارای کاغذ مخصوصی میشود وبا توجه به زمان و مسافت در خودروها باید تعویض گردد.در صورت تعویض دیرهنگام در این نوع فیلترها باعث افزایش مصرف سوخت و ایجاد آلودگی زیاد میکند.این نوع فیلترها در بعضی از ماشین آلات صنعتی هم مورد استفاده میباشد.

فیلتر گازوئیل

فیلتر گازوئیل

فیلتر گازوئیل

فیلتر گازوئیل به فیلترهایی گفته میشود که نقش تصفیه گازوئیل در ماشینهای دیزلی را دارد.این نوع فیلترها دارای تنوع زیادی هستند. بعضی از این نوع فیلترها آبگیر گازوئیل هم هستند و آب موجود در باک وسیله نقلیه را از گازوئیل جدا میسازد.جنس این نوع فیلترها فلزی و کاغذی میباشد. این فیلتر در خودروهای سبک دیزلی و خودروهای سنگین دیزلی و ماشین آلات راهسازی و کشاورزی استفاده میشود.

فیلتر روغن

فیلتر روغن

فیلتر روغن

به فیلترهایی گفته میشود که نقش تصفیه روغن موتور را بر عهده دارد. همچنین جزو لوازم مصرفی انواع خودروها میباشد.این نوع فیلتر ها معمولا عمر مشخصی دارند. همچنین بر اساس شرایط استفاده و مسافت به کیلومتر خودرو باید تعویض شود. فیلتر روغن در بازار با انواع مختلفی تولید و عرضه میشود. از میان آنها میتوان به نوع فلزی و کاغذی آن اشاره کرد . فیلترها با توجه به نوع خودروها از اجزای مختلفی تشکیل شده است. مثلا نوع فلزی آن تشکیل شده از پوسته فلزی, درب ضخیم, کاغذ, سوپاپ, واشر آب بندی و نوع کاغذی آن از کاغذ و تورفلزی یا ورق بانچ تشکیل شده است. فیلترهای روغن در خودروهای سبک و سواری, ماشین آلات راهسازی و کشاورزی,معدنی و دستگا های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.

ویژگی های فیلتر روغن مناسب

فیلتر روغن متناسب و با کیفیت اول باید توانایی جداسازی بسیار مطلوبی داشته باشد. همچنین بتواند کمترین و کوچکترین ذرات و آلودگی ها را از روغن تمیزکند. همچنین باید در برابر پارگی مقاوم داشته باشند. به دلیل اینکه در فیلترهای تقلبی از کاغذهای غیر استاندارد و نامرغوب استفاده می شود، این مواد پس از مدتی در اثر فشار روغن خاصیت خود را از دست داده و موجب پارگی فیلتر و عبور آلاینده ها به سمت موتور می شوند.

باید توجه داشت که یکی دیگر از نکات مهم این است که محفظه قابلیت تحمل فشار بالا را داشته باشد چرا که روغن موجود در سیستم خودرو دارای فشار بالایی است و معمولا زمانی که وارد فیلتر می شود نیز این فشار را همراه خود دارد در نتیجه در صورتی که محفظه فیلتر از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد بعد از مدتی تحت تاثیر این فشارها، ممکن است آسیب دیده یا دچار شکاف در بدنه خود شود. همچنین محفظه درونی فیلتر نیز باید در برابر فشار و همچنین زنگ زدگی و خوردگی مقاوم باشد.

فیلتر روغن استاندارد باید دارای سوپاپ اطمینان نیز باشد. گاهی اوقات ممکن است به هر دلیلی از جمله تاخیر در تعویض آن دچار گرفتگی شده و مسیر عبور روغن مسدود شود، در این حالت برای اینکه موتور خودرو بدون روغن کار نکند سوپاپی در آن تعبیه شده است که مسیر عبور روغن از فیلتر را باز می کند، طبیعی است که در این حالت فیلتر روغن از مسیر روغن کاری حذف شده و روغن تصفیه نشده وارد موتور می شود

شایان ذکر است نشتی از محل اتصال، زنگ زدن پوشش محفظه آن و تحمل نکردن فشار و در نتیجه شکافته شدن باعث خروج روغن از مسیر روغن کاری موتور می شود. کاملا واضح است که در اثر فشار و اصطکاک زیاد، قطعات خودرو مستهلک و آسیب خواهد دید.

فیلتر هیدرولیک

فیلتر هیدرولیک

فیلتر هیدرولیک

فیلتر هیدرولیک به فیلترهایی گفته میشود که در سیستم هیدرولیک و گیربکس دستگاه های صنعتی و ماشین آلات کشاورزی و راهسازی استفاده میشود. این نوع فیلتر ها در بازار از جنس های مختلفی عرضه میشود که میتوان به نوع کاغذی – کاغذ و تور فلزی – تور فلزی ( مش ) اشاره کرد . فروشگاه فیلتر شکری عرضه کننده انواع فیلترهای صنعتی و هیدرولیک میباشد که با بالاترین کیفیت اجناس خود را بفروش میرساند.

فیلتر هیدرولیک به فیلترهایی گفته میشود که در سیستم هیدرولیک و گیربکس دستگاه های صنعتی و ماشین آلات کشاورزی و راهسازی استفاده میشود. این نوع فیلتر ها در بازار از جنس های مختلفی عرضه میشود که میتوان به نوع کاغذی – کاغذ و تور فلزی – تور فلزی ( مش ) اشاره کرد . فروشگاه فیلتر شکری عرضه کننده انواع فیلترهای صنعتی و فیلتر هیدرولیک میباشد که با بالاترین کیفیت اجناس خود را بفروش میرساند.

فیلتر هیدرولیک تضمین کننده تمیزی روغن  و سلامت کارکرد سیستم هیدرولیک است. با بررسی در زمان تعمیرات قطعات هیدرولیک در پی میبریم، برای آب بندی شیرآلات تعداد زیادی اورینگ استفاده شده است. معمولا وقتی روغن سازگار با جنس اورینگ بکار رود آب بندها با عمر طولانی تری کار میکند. ضعف شیر های هیدرولیک و پمپها از نظر دوام کارکرد، کثیفی روغن است. وجود ذرات اضافی باعث خوردگی و پاره شدن اورینگ و پکینگ میشود. در اینصورت یا روغن به مصرف کننده نمیرسد و یا فرایند فشار سازی متوقف میشود. لذا فروش این نوع فیلتر حتما همراه با مشاوره و تبادل اطلاعات فنی خواهد بود.

انواع فیلتر هیدرولیک

1  – فیلتر مکش:

فیلتر مکش وظیفه دارد از ورود ذرات اضافی به درون پمپ جلوگیری کند. معمولا محل نصب آن با رعایت شرایط استاندارد در مسیر وروردی پمپ میباشد. از آنجاییکه در پمپ هیدرولیک با پدیده کاویتاسیون روبرو هستیم مش سایز فیلتر مکش در حدود 150 میکرون و یا بزرگتر انتخاب میشود. از این رو با نام صافی مکش هم معرفی میشود.

2 – فیلتر فشار :

هنگامی که از قطعات حساسی ومهم مانند شیرهای پرورپورشنال و یا سروو هیدرولیک استفاده میکنید. بر اساس سفارش سازنده فیلتر فشار با سطح تمیزی بالا پیشنهاد میشود. سطح فشار قابل تحمل در کاربردهای صنعتی معمول تا 420 بار می باشد. عموما فیلتر فشار برای تامین تمیزی روغن در حد NAS 4-7 کارایی دارد. مش سایز این فیلترها از 4 الی 12 میکرون است. نکته قابل توجه این است که سایز مش فیلتر به تنهایی نمیتواند معیار سنجش درستی برای انتخاب آن باشد. سطح تمیزی پدیدار شده فقط بر اساس مش بندی فیلتر تعیین نمی شود. این فیلتر ها به صورت خطی و یا بلوکی در مدار هیدرولیک نصب میشود.

3 – فیلتر برگشت:

فیلتر برگشت هیدرولیک درجایی بکار میرود که ذراتی از داخل سیستم به روغن هیدرولیک اضافه شود. لذا میخواهیم از ورود آنها به مخزن هیدرولیک جلوگیری کنیم. هدف این است که علاوه بر جذب ذرات در مسیر عبور آزادانه روغن به مخزن هیدرولیک محدودیتی بوجود نیاید. لذا سطح فشار مربوط به فیلتر برگشت هیدرولیک از حدود 2 بار تجاوز نمیکند. کارتریج داخلی این فیلترها میشود از مش سایز 21 الی 40 میکرون انتخاب شود .همانطور که در مورد فیلتر فشار اشاره شد صرف انتخاب سایز مش فیلتر سطح تمیزی مطلوب را مشخص نمی کند. این فیلتر ها به صورت خطی و یا قرارگیری روی درب مخزن در مدار هیدرولیک نصب میشود. شما مشتریان گرامی میتوانید جهت مشاوره و ثبت سفارش محصولات با شماره های فروشگاه تماس حاصل فرمایید.

 

ماشین های رنگارنگ

روانشاسی رنگ خودرو و خصوصیات علاقه مندان آنها

(روانشاسی رنگ خودرو و خصوصیات علاقه مندان آنها)از نظر روانشناسان انتخاب رنگ و مدل یک خودرو و یا هر وسیله دیگری ارتباط مستقیم با شخصیت هر فرد دارد. در روانشناسی رنگ خودرو پی بردیم که رنگ های مختلف تاثیرات مختلفی روی ما انسان ها دارد.

از طریق لینک فیلترروغن شما میتوانید به تمام فیلتر روغن های موجود دراین فروشگاه دسترسی پیداکنید وفیلتر مورد نظرخودرا خریداری کنید

رنگ یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در زندگی انسان ها است و نقش اساسی در ایجاد ارتباط میان انسان و محیط اطراف ایفا می کند. می توان گفت انسان ها و رنگ ها زیر مجموعه ای از نظام کار جهان می باشند که دائما در حال تعامل و تعادل با یکدیگر هستند.

(روانشاسی رنگ خودرو و خصوصیات علاقه مندان آنها)

روانشناسی رنگ خودرو های مختلف

روانشناسی رنگ خودرو های مختلف

خودروهای رنگارنگ

مشکی :

ماشین مشکی بوگاتی

ماشین بوگاتی مشکی

رنگ مشکی رنگ قدرت است به همین دلیل معروف ترین رنگ برای خودرو های لوکس و قیمتی است. رنگ مشکی در کشور های اروپایی بسیار مورد توجه است. کسانی که رنگ مشکی را برای خودرو خود انتخاب می کنند افرادی شتاب زده هستند و بیشتر بر اساس حدس و گمان، قضاوت و تصمیم گیری می کنند. همچنین رنگ مشکی مورد توجه تجار است اما باید بگوییم این رنگ برای خودرو چندان مناسب نمی باشد، چون طبق آمار بدست آمده دارندگان خودرو های مشکی بیشترین آمار تصادفات کوچک و بزرگ را داشته اند، اما شاید علت این امر تاریکی مطلقی که در این رنگ موج می زند بتوان پیدا کرد.

سفید :

ماشین شورلت سفید

شورلت سفید

رنگ سفید حس پاکی و تازگی می دهد و همچنین خودرو را نو و دست نخورده نشان می دهد. این رنگ، رنگ غالب خودروها در سراسر جهان است. رانندگان خودرو های سفید از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و تمایل دارند که سریع ترین رانندگان جاده ها باشند.

نقره ای :

ماشین نقره ای فراری

ماشین نقره ای فراری

سومین رنگ پرطرفدار مربوط به رنگ خودروهای نقره ای است. صاحبان خودرو های نقره ای، خونسرد، آرام و متین هستند. رنگ نقره ای در جاده به خوبی دیده می شود بنابراین کمترین آمار تصادفات مربوط به خودروهای نقره ای است.

زرد :

ماشین لامبورگینی زرد

ماشین لامبورگینی زرد

افراد باهوش، سرزنده و شاداب این رنگ را انتخاب می کنند. از هر ۱۰۰ ماشین موجود در جاده ها فقط یکی از آن ها به رنگ زرد است.

آبی :

ماشین مازراتی آبی

ماشین مازراتی آبی

رنگ آبی جزو رنگ های سرد محسوب می شود و مردم اغلب آن را رنگ پایداری و امنیت می شمارند. داشتن خودرو آبی از اعتماد به نفس بالای صاحب آن سخن می گوید.

قرمز :

ماشین بنز قرمز

ماشین بنز قرمز

شما فردی بسیار پر انرژی هستید که تمایل زیادی به قدرت، عمل و اعتماد به نفس بالا دارید. با توجه به تحقیقات انجام شده رنگ قرمز ناخودآگاه فرد را به فکر سرعت و بی توجهی هدایت می کند. رنگ روشن خودرو های قرمز باعث می شود در جاده ها بهتر دیده شود ولی طبق آمار به دست آمده تصادفات در این رنگ از ماشین ها حائز اهمیت است که البته ممکن است به خاطر هیجان و بی توجهی راننده اتفاق بیفتد.

بنفش :

ماشین ائودی بنفش

ماشین آئودی بنفش

رنگ بنفش، رنگ عجیبی برای خودرو است و فقط افراد خاصی هستند که آن را انتخاب کنند. این افراد به قضاوت درگران اهمیت نمی دهند و از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و افرادی خوشحال و خلاق هستند.

قهوای :

ماشین پورشه قهوه ای

ماشین پورشه قهوه ای

در روانشناسی رنگ خودرو, رنگ قهوه ای ظاهری منحصر به فرد دارند و همچنین ظاهر غیر عادی دارند و قدرتمند تر از سایر رنگ ها است.

 

 

باتشکر که ما را تا به اینجا همراهی کردید.امیدواریم این پست مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.همچنین شما میتوانید ازطریق لینک اثرروانشناسی رنگها در زندگی مطالعه خودرو را راجب رنگها بیشتر کنید.
قیمت تیگو5

آشنایی با معایب تیگو5

 

آشنایی با معایب تیگو5  TIGGO5 خودروهای شاسی‌بلند و برادران کوچک‌تر آن‌ها یعنی کراس‌اوورها،. ستاره‌های پرفروش دنیای خودرو طی دو دهه اخیر بوده‌اند . تمایل برای خرید کراس‌اوورها آن‌چنان زیاد است .که حتی بازار محدود و انحصاری کشورمان نیز به این تب دچار شده است . وهرکدام از خودروسازان کوچک یا بزرگ،. سعی در عرضه کراس‌اوورهای متنوع دارند . یکی از پرفروش‌ترین و شناخته‌شده‌ترین کراس‌اوورهای بازار ایران ،. چری تیگو 5 است که توسط مدیران خودرو به بازار کشور عرضه می‌شود . تولید این خودرو در ایران،. از واپسین ماه‌های سال 1394 آغاز شد .

تیگو5

تیگو5tiggo5

و تا به امروز در چند تیپ متفاوت ادامه یافته است؛. مطابق شنیده‌ها، به‌زودی نمونه مجهز به موتور توربوشارژ نیز به بازار کشور راه خواهد یافت . چری تیگو 5 خودرویی مدرن و به‌روز است .که امکانات رفاهی و ایمنی قابل قبولی را در خود جای داده است.

و در سوی دیگر، جک S5 نیز به‌لطف پیشرانه قدرتمند خود قصد به‌چالش‌کشیدن تیگو 5 را دارد. در این نوشتار، به بررسی معایب تیگو 5 از کمپانی چری می‌پردازیم و نکات منفی این خودرو را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

لینک خرید فیلترهای تیگو

بررسی معایب ماشین تیگو 5

در آشنایی با معایب تیگو5 مطلب به بررسی عیب‌های چری تیگو 5 پرداخته‌ایم که عبارتند از: شتاب و کشش ضعیف؛ صندوق عقب کوچک؛ افت قیمت شدید نسخه‌های کارکرده؛ سواری خشن و نامطلوب و کمبود امکانات ایمنی و رفاهی در تیپ میان‌رده.

شتاب تیگو5

معایب شتاب تیگو5

عیب اول: شتاب و کشش ضعیف

یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف خودروهای چینی که مشتریان ایرانی طی سال‌های گذشته با آن دست‌به‌گریبان بوده‌اند، شتاب و کشش ضعیف این خودروها است. این مورد جزو معایب تیگو 5 نیز محسوب می‌شود و این خودرو به هیچ عنوان شتاب و کشش قابل‌قبولی را از خود به نمایش نمی‌گذارد. شتاب ضعیف Tiggo 5 هنگامی که این خودرو با رقیب مستقیم یعنی جک S5 مقایسه می‌شود، کاملا مشهود و محسوس است.

 

پیشرانه نصب‌شده در خودرو تیگو 5، از نوع چهارسیلندر تنفس طبیعی است و دو لیتر حجم دارد. این موتور در حداکثر راندمان خود می‌تواند 139 اسب‌بخار قدرت و 182 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند که از این نظر، مشابه برادر کوچک‌تر خود یعنی ام وی ام X33s ارزیابی می‌شود. گیربکس مورداستفاده در تیگو 5 نیز از نوع اتوماتیک CVT است که برای کاهش مصرف سوخت و عملکرد اقتصادی بهینه شده است.

ترکیب این مشخصات فنی با وزن یک و نیم تنی این خودرو، نویدبخش شتاب خارق‌العاده‌ای نیست و کشش این خودرو به‌خصوص در سربالایی‌ها، نسبتا ضعیف خواهد بود و این مساله، یک نقطه‌ضعف بزرگ برای Tiggo 5 محسوب می‌شود.

لینک خرید فیلترهای تیگو

صندوف تیگو5

صندوق ماشین تیگو 5

عیب دوم: صندوق‌عقب کوچک

آشنایی با معایب تیگو5

خودرو چری تیگو 5 یک کراس‌اوور خانوادگی است و چنین خودروهایی برای سفرهای طولانی‌مدت خانواده‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ بنابراین، یکی از ملزومات اصلی این خودرو، وجود صندوق‌عقب بزرگ و جادار است.

با این وجود، حجم قسمت بار این خودرو چندان بزرگ و جادار نیست و حتی از یک سدان کوچک هم‌چون پژو 206 صندوق‌دار نیز فضای کمتری را در اختیار مالک قرار می‌دهد. فضای بار Chery tiggo 5 حدود 350 لیتر است که البته می‌توانید با خواباندن صندلی‌های عقب، این فضا را افزایش دهید. با این وجود، قسمت بار کوچک یکی دیگر از معایب تیگو 5 محسوب می‌شود که رقابت برای این خودرو در مقایسه با دیگر کراس‌اوورهای این رده را دشوار می‌کند.

قیمت تیگو5

افت قیمت تیگو5

عیب سوم: افت قیمت شدید نسخه‌های کارکرده

ین روزها قیمت خودرو در بازار کشورمان به شدت افزایش پیدا کرده است؛ در حالی‌که قدرت خرید مصرف‌کنندگان نسبت به چند سال گذشته تغییری نداشته است. از این رو، خرید خودرو برای مصرف‌کنندگان ایرانی دشوارتر است و در این بین، مشتریان تمایل به خرید خودروهایی دارند که ارزش آن‌ها در طول زمان حفظ شود. متاسفانه اکثر خودروهای چینی در این آزمون مردود می‌شوند؛ چراکه افت قیمت شدید در نمونه‌های کارکرده، خریدار را با ضرر قابل توجهی روبه‌رو می‌کند.

این مورد نیز یکی دیگر از معایب تیگو 5 است که این خودرو را در مقایسه با رقیب اصلی خود، یعنی جک S5، در موضع ضعف قرار می‌دهد. چری تیگو ۵ در سال اول خرید و پس از طی مسافتی حدود 15 هزار کیلومتر، افت قیمت تقریبی در حدود 14 درصد را تجربه خواهد کرد که رقمی قابل‌توجه برای این خودرو محسوب می‌شود.

توجه به این نکته ضروری است که قیمت این خودرو مدت‌ها است از بازه صد میلیون تومان بسیار فراتر رفته است و اکنون این خودرو شش برابر رقم یادشده، قیمت دارد؛ بنابراین خرید آن به سهولت گذشته نیست.

لینک خرید فیلترهای تیگو

کابین تیگو5

داخل کابین تیگو 5

عیب چهارم: سواری خشن و نامطلوب

آشنایی با معایب تیگو5

در این قسمت به رانندگی با تیگو 5 خواهیم پرداخت. کراس‌اوورها، خودروهایی محبوب برای رانندگان هستند؛ . چراکه این خودروها به دلیل ارتفاع بیشتر در مقایسه با سدان‌ها، . محدوده دید وسیع‌تری را برای راننده فراهم می‌کنند. با این حال، افزایش ارتفاع سبب می‌شود .

که پایداری خودروهای کراس‌اوور در مقایسه با سدان‌ها راحت‌تر از دست برود. به همین دلیل، . طراحان کراس‌اوورها با طراحی سیستم تعلیق خشک و خشن،. سعی می‌کنند تا این میزان از ناپایداری را تحت کنترل درآورند.

طراحی سیستم تعلیق خشک، سبب شده است تا سواری نامطلوب به یکی دیگر از معایب تیگو 5 تبدیل شود. تایرهای پهن و سایز بزرگ نیز این سواری خشک را تکمیل می‌کنند تا سرنشینان ردیف عقب تجربه‌ای نه‌چندان خوشایند را از سفر با این خودرو به خاطر آورند. این مساله هنگامی که خریدار tiggo 5 را با شاسی‌بلندهای کارکرده کره‌ای و ژاپنی مقایسه کند، بیشتر حس می‌شود

امکانات تیگو5

رفاه امنینپتی تیگو5

عیب پنجم: کمبود امکانات ایمنی و رفاهی در تیپ میان‌رده

در تصویر بالا داخل تیگو 5 را مشاهده می‌کنید. این خودرو توسط مدیران خودرو در دو تیپ میان رده لاکچری .و بالارده اکسلنت به بازار عرضه شد . که بعدها، این دو تیپ با افزایش امکانات به IL و IE تغییر نام دادند . با این حال تیپ IL در مقایسه. با تیپ IE هم‌چنان سطح پایین‌تری از امکانات رفاهی و ایمنی را به خود اختصاص داده بود. که این مساله یکی دیگر از معایب تیگو 5 محسوب می‌شود.

عرضه خودرو در نسخه‌های پایه، میانی و فول، عملی مرسوم در صنعت خودروسازی جهان است. با این حال، به نظر می‌رسد که این رسم . در کشورمان به‌درستی رعایت نمی‌شود؛ .  چراکه خودروسازان برای ایجاد تمایز بین تیپ‌های فول و میانی یک خودرو،. نسخه‌ میان‌رده را تا حد امکان از تجهیزات ایمنی و رفاهی محروم می‌کنند. متاسفانه نسخه لاکچری یا IL تیگو پنج.  نیز تفاوت محسوسی نسبت به نسخه اکسلنت دارد.

کیلومتر تیگو5

ساختار کیلومتر تیگو5

و تجهیزاتی هم‌چون کنترل کشش،. کنترل پایداری، کنترل سرعت در سرازیری .و کنترل ایستایی در سربالایی و ایربگ‌های جانبی. از این تیپ حذف شده‌اند. کمبود امکانات تیگو 5 لاکچری در شرایطی .که مشتری مبلغ گزافی را برای خرید .این خودرو می‌پردازد، موجب نارضایتی و پشیمانی وی از خرید خواهد

 

جمع‌بندی

مواردی که در متن به آن‌ها اشاره کردیم، . معایب تیگو 5 هستند که مجموع آن‌ها، .امتیازات منفی این خودرو در رقابت با جک S5 را تشکیل می‌دهند . با این حال، . نباید از یاد برد که هر خودرویی معایب و مزایا را در کنار یکدیگر ارائه می‌دهد .و چری تیگو 5 نیز از این قاعده مستثنی نیست . برای مثال، پیشرانه تنفس طبیعی این خودرو در عین حال که قدرت .و شتاب متوسطی را ارائه می‌دهد، دردسرهای کمتری برای نگه‌داری دارد و هزینه‌های به‌مراتب پایین‌تری را نسبت به موتور توربوشارژر جک S5 به جیب راننده اعمال می‌کند.

سیستم صوتی تیگو5

ضبط تیگو5

امکانات رفاهی نیز یکی دیگر از مزایای این خودرو در مقایسه با رقبا است . این خودرو در تیپ IE به خوبی مجهز شده است. و با خرید آن، از تجهیزات رفاهی متعددی بهره‌مند خواهید شد؛. علاوه‌بر موارد گفته‌شده، ارائه شرایط فروش اقساطی از سوی مدیران خودرو،.همواره مشوقی جذاب برای خرید خودروهای چری و ام وی ام بوده است. که در مورد دیگر محصولات چینی کمتر مشاهده می‌شود.

به همین دلیل . ، بهتر است قبل از اخذ تصمیم نهایی در خصوص خرید . یا عدم خرید تیگو 5 یا رقبای آن . ، مزایا و معایب هرکدام از خودروها را بررسی کنید .و از راهنمایی‌های کارشناسان خودرو بهره‌مند شوید.

لینک خرید فیلترهای تیگو 

سوال اینجاست سوناتا دست دوم یا سراتو صفر؟

سوال اینجاست سوناتا دست دوم یا سراتو صفر؟

سوال اینجاست سوناتا دست دوم یا سراتو صفر؟ خرید بین خودروهای صفر و دست دوم دو راهی بسیار سختی است. به خصوص وقتی که با پول یک خودروی صفر کیلومتر بتوان.خودروی دست دوم بزرگ‌تر و قوی‌تر خریداری کرد. امروز نیز می‌خواهیم به یکی از همین دوراهی‌ها بپردازیم .که اتفاقا جای سوال زیادی دارد .یعنی انتخاب بین هیوندای سوناتای LF دست دوم و کیا سراتوی YD صفر کیلومتر.!

هیوندای سوناتا LF به عنوان نسل هفتم سوناتا در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ .پس از مدل YF به بازار عرضه شد . و در دو نوع هیبریدی و معمولی در بازار یافت می‌شود .که انواع هیبریدی آن قیمت بالاتری دارند . سوناتا LF گرچه نتوانست موفقیت نسل قبلی را تکرار کند .و بیشتر در سایه اپتیما قرار گرفت. اما همچنان یکی از مجهزترین خودروهای سدان متوسط بازار است . و توانایی‌های حرکتی آن نیز در مقایسه با بسیاری از خودروهای کم حجم بازار بهتر است.

در سمت مقابل کیا سراتو نسل سوم مدل ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ قرار دارد . که آن نیز به صورت وارداتی عرضه شد . سراتو نیز گرچه از لحاظ حجم فروش نتوانست . همچون نسل‌های گذشته خود عمل کند.  اما در مقایسه با رقبای خود شاید مجهزترین خودروی بازار است. و توانایی حرکتی قابل توجهی را نیز ارائه می‌دهد.

لازم به ذکر است . چنانچه نمونه صفر کیلومتر هیوندای سوناتا LF را مد نظر داشته باشید .رقیب کیا سراتو محسوب نمی‌شود . ولی مدل‌های دست دوم آن قیمتی مشابه با سراتو نسل سوم دارند . و به همین دلیل علیرغم قرارگیری سوناتا در یک سگمنت بالاتر. آنها را در این مطلب مورد مقایسه قرار خواهیم داد.

معرفی کیا سراتو YD

معرفی کیا سراتو

ماشین کیاسراتو kia cerato car

 

با اینکه محصولات کیا  موتورز به صورت عمومی طراحی بسیار قابل قبولی را ارائه می‌دهند. ولی این موضوع در مورد سراتو چندان صدق نمی‌کند . و این خودرو مخصوصا در فضای کابین طراحی دلچسبی در این رنج قیمتی ارائه نمی‌دهد . در مجموع کابین این خودرو از ارگونومی مناسب و کیفیت ساخت قابل قبولی برخوردار است . و امکانات متعددی را هم در آن شاهد هستیم. 

در کابین کیا سراتو امکاناتی مانند سانروف برقی سه حالته ،.  سنسورهای پارک جلو و عقب،. دوربین دید عقب، گرمکن صندلی‌های جلو و عقب، سردکن صندلی‌های جلو،. فرمان سه حالته .، گرمکن فرمان، تنظیم برقی صندلی‌های جلو و کول باکس دیده می‌شوند . چنین امکاناتی سراتو را با اختلاف چشمگیری . در سطح متفاوت از محصولات پر فروش .، این کلاس نظیر مزدا ۳ نیو قرار می‌دهند. شاید تنها رقیب کیا سراتو از نظر امکانات در این کلاس هیوندای النترا باشد. در زمینه فضای داخلی نیز سراتو برخلاف بسیاری از خودروهای تنگ این سگمنت،. فضایی کاربردی و بزرگ را در اختیار قرار می‌دهد.

زیر کاپوت کیا سراتو یک موتور ۲ لیتری تنفس طبیعی چهار سیلندر قرار دارد که ۱۵۹ اسب بخار قدرت و ۱۹۴ نیوتن متر گشتاور دارد و به یک گیربکس شش دنده دستی با شیفترهای پشت فرمان متصل شده است. این موتور کارآمد نیز به عنوان یکی نقاط قوت سراتو محسوب می‌شود و می‌تواند این خودرو را در زمانی کم‌تر از ۱۰ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند ضمن اینکه مصرف سوخت ترکیبی ۷.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر نشان می‌دهد که سراتو اشتیاق چندانی به مصرف بنزین هم ندارد.

لینک خرید فیلتر های سراتو

معرفی هیوندای سوناتا LF

هیوندا سوناتا

ماشین هیوندا سوناتا
sonata

هیوندای سوناتا LF یک خودروی مدرن و با زبان طراحی جدید هیوندا است که البته آن هارمونی زیبای YF را در خود به همراه ندارد. این مساله در نمای داخلی نیز خود را نشان می‌دهد و کابین سوناتا گرچه زیباترین در این کلاس نیست اما در مقایسه با نسل قبلی از نظر کیفی پیشرفت کرده است و از فضای پا و سر زیادی را نیز برای تمام سرنشینان فراهم می‌کند.

کابین ساده و بی آلایش هیوندای سوناتا آنقدر امکانات دارد که اگر همین امکانات را در یک خودروی آلمانی بخواهید باید تا دو برابر مبلغ این خودرو را پرداخت کنید. برای مثال می‌توان به سقف پانوراما، گرمکن صندلی‌های جلو و عقب، گرمکن فرمان، سردکن صندلی‌های جلو، سنسورهای جلو و عقب، سیستم صوتی اینفینیتی، اتوهلد، سنسور عقب و جلو، ترمز پارک برقی، تودوزی چرمی، صندوق عقب هوشمند، پرده‌های جانبی عقب و صندلی‌های جلوی برقی اشاره کرد.

زیر کاپوت هیوندای سوناتا یک موتور ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی با قدرت ۱۷۶ اسب بخار و گشتاور ۲۲۹ نیوتن متر وجود دارد که نیروی آن با استفاده از گیربکس شش دنده دستی به چرخ‌های جلو ارسال می‌شود. سوناتا با شتاب صفر تا صد کیلومتر ۹.۵ ثانیه و مصرف سوخت ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در رده میانی کلاس خود قرار می‌گیرد.

لینک خرید فیلتر های سوناتا

نتیجه گیری

سراتوcerato

ماشین کیا سراتو

با نگاهی به مشخصات و نقاط ضعف و قوت هر خودرو متوجه خواهید شد که کیا سراتو خودرویی بیشتر مناسب جوانان و افرادی است که به دنبال یک خودروی کم هزینه صفر کیلومتر برای استفاده روزانه هستند. سراتو امکاناتی فراتر از کلاس خود را در کنار توانایی حرکتی قابل قبول باهم دارد و یک سدان کاربردی است. در سمت مقابل سوناتا خودروی بزرگ‌تر، مجهزتر، راحت‌تر و با موتور قوی‌تر است؛ سوناتا نیز بیشتر می‌تواند یک گزینه خوب برای سفرهای خانوادگی باشد. سوناتا با توجه به عملکرد تعلیق و فضای بزرگ‌تر خود راحتی بالاتری دارد که با توجه به اینکه در یک کلاس بالاتر قرار می‌گیرد طبیعی است.

مساله اما اینجاست که آیا یک هیوندای سوناتا دست دوم ارزشمندتر است یا یک کیا سراتو کیلومتر. اگر ارزش خودرو در برابر بهای پرداختی مد نظر باشد، بدون شک این سوناتا است که از رقیب کوچک خود سبقت می‌گیرد. خوشبختانه مساله خدمات و قیمت قطعات در مورد هر دو خودرو شرایط یکسانی دارد و همین نیز باز کفه ترازو را به نفع سوناتا سنگین‌تر می‌کند که خودرویی بزرگ‌تر و قوی‌تر ولی با خدمات و هزینه نگهداری تقریبا برابر با سراتو است.

در این بین دو مساله باقی می‌ماند. یکی مساله سن دو خودرو است و سراتو خودرویی جدیدتر، پس برای افرادی که خودرویی نو و به‌روز می‌خواهند این مساله می‌تواند حائز اهمیت باشد، ضمن اینکه سال ساخت خودرو، کارکرد کم‌تر آن در کنار اسپرت‌تر بودن آن می‌تواند فروش یک سراتو را تبدیل به کاری راحت‌تر از فروش سوناتا کند. مورد بعدی نگرانی در مورد سالم بودن خودروی دست دوم است که اگر نگرانی زیادی در مورد خودروی دست دوم دارید یا صفر بودن خودرو برایتان یک معیار مهم است باید سراتو صفر کیلومتر اما با فضای کم‌تر و موتور ضعیف‌تر را انتخاب کنید.

fuel filter فیلتر گازوینل

فیلتر گازوئیل چیست؟

فیلتر گازوئیل چیست؟

فیلتر گازوئیل چیست؟ تمام موتورها برای کارکردن به میزان دقیق اندازه گیری شده سوخت نیاز دارند. هر چیزی که مانع جریان سوخت شود می تواند باعث مشکلات در کارکرد موتور شود. آلاینده ها بر اثر پوسیدگی محفظه باک و یا حتی کثیف بودن شلنگ هایی که سوخت را انتقال می دهند، ایجاد می شوند. همانطور که گفته شد، عملکرد موتور با وجود این آلاینده ها تحت تاثیر قرار می گیرد و موجب کاهش کارکرد دستگاه می شود.

 

فیلترگازوئیل چیست؟

 

 

برخی فیلتر های گازوییل دارای محفظه فلزی هستند که شما قادر به دیدن متریال داخل آن نیستید که به این دسته به اصطلاح پیچی گفته می شود. دسته دیگری نیز وجود دارد که فاقد این محفظه فلزی هستند که به این نوع فیلتر ها ، المنتی گفته می شود.

شاید برای شما جالب باشد بدانید که فیلتر های پیچی درون محفظه شان، فیلتری مشابه فیلتر المنتی وجود دارد. در ساختار هر دو نوع فیلتر های پیچی و المنتی از کارتریج های سلولزی جهت فیلتراسیون استفاده می شود.

خرید انلین فیلتر گازوئیل

 

سیستم های تزریق موتورهای مدرن تحمل فوق العاده حساسی دارند . بنابراین به راحتی مسدود می شوند. در نتیجه هر گونه آلودگی بسیار هزینه بر است.(لینک مشاهده فیلتر گازوئیل های سایت فیلتر شکری)

در موتورهای قدیمی، به ویژه موتورهایی که کاربراتور دارند. از نظر سوخت سوختگی کمتری دارند، زیرا دهانه جت بسیار بزرگتر از نازل تزریق سوخت است. اما اگر فیلتر سوخت شما مسدود باشد، باز هم با مشکل روبرو خواهید شد. در یک ماشین کاربراتور، یک فیلتر مسدود معمولاً پس از چند بار مسافرت در آزادراه خود را به شکل از دست دادن نیرو نشان می دهد.

 

درباره فیلتر گازوئیل چه میدانید؟

همچنین مسئله بعدی آب موجود در سوخت گازوئیل موتورها است. گازوئیل روی آب شناور است و با آن مخلوط نمی شود، بنابراین فیلترهای سوخت بسیاری ازخودروهای دیزلی دارای یک شیر تخلیه در پایین محفظه هستند که اجازه می دهد آب تخلیه شود. این دسته از فیلتر ها، فیلتر آبگیر گازوئیل نامیده می شوند. سوخت از طریق یک فیلتر کاغذی (اغلب از یک کاغذ مخصوص ساخته می شود) منتقل می شود. هرگونه آلودگی را به خود جذب می کند.

فیلتر های آبگیر گازوئیل علاوه بر فیلتر کردن ذرات و آلودگی ها، قطرات آب را نیز از سوخت جدا می کنند. در طراحی این دسته از فیلتر ها علاوه بر کارتریج سلولزی، از کارتریج مصنوعی هم استفاده می شود.

(لینک مطالب خواندنی درباره فیلتر گازوئیل از سایت مان فیلتر زبان اصلی)

بعضی از فیلترها ظروف پلاستیکی یا فلزی ساده ای هستند. دارای دو اتصال خط سوخت در اطراف یک محیط فیلتراسیون هستند. اینها قرار نیست که سرویس شوند، در عوض شما به سادگی کل واحد را تعویض می کنید.

نوع دیگر از نوع کارتریجی است. ای نوع دارای یک فیلتر قابل تعویض است که درون یک ظرف فلزی قابل باز شدن است. درب ظرف برداشته می شود و عنصر فیلتر برای یک مورد جدید عوض می شود.

 

12